AVAS EXPORT-IMPORT - rýžový olej

e-shop

ODTUČNĚNÉ EXTRAHOVANÉ RÝŽOVÉ POKRUTINY

Souhrnné průzkumy z posledních let se přiklánějí k názoru, že zvýšený příjem potravní vlákniny ve stravě, která má jinak nízký obsah vlákniny, může mít prospěšný vliv jak na lidi, tak na testovaná zvířata. Tyto výhody zahrnují prevenci nebo zmírnění onemocnění jako jsou kardiovaskulární onemocnění, diabetes, divertikulóza a rakovina tlustého střeva. Studie opakovaně ukazují, že rýžové pokrutiny poskytují zajímavé výhody pro zdraví.

Vzhledem k naší spolupráci se společností Surin Bran Oil Co., Ltd., která se zabývá výrobou oleje z rýžových otrub Vám můžeme nabídnout odtučněné extrahované rýžové pokrutiny, které jsou v vedlejším výrobkem z výroby tohoto oleje.

VÝHODY

Odtučněné extrahované rýžové pokrutiny mají mnoho výhod. Obsahují více než 16 % proteinu a obsah vlákniny dosahuje až 10 %. Odtučněné extrahované rýžové pokrutiny mají dlouhou životnost díky nízkému obsahu tuku a vlhkosti. Neobsahují žádné patogenní baktérie, jako je např. Salmonella spp. či E.coli ani mykotoxiny. Rýže, ze které rýžové pokrutiny pocházejí, není geneticky modifikovaná.

POUŽITÍ

K dispozici jsou dva typy pokrutin: pro potravinářský a pro krmivářský průmysl.

Čištěné pokrutiny jsou určeny pro potravinářské použití. Je to vhodná přísada do pečiva a jiných potravin, čímž dojde ke zvýšení obsahu vlákniny a tím i prospěšnosti dané potraviny. Pokrutiny mají využití také ve výrobě směsí koření, kde mohou nahradit obvykle používanou pšenici či kukuřici.

Pro krmivářský průmysl nabízíme pokrutiny nečištěné, které mohou obsahovat zlomky rýžových zrn. Rýžové pokrutiny je vhodné přidávat do receptur pro výrobu krmiv nebo je lze podávat i samostatně. Jsou vhodné pro skot, prasata, drůbež, ale například i koně. Naše společnost je registrovaný dovozce odtučněných extrahovaných rýžových pokrutin do Evropské unie na základě rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského ze dne 05.06.2008.

ANALÝZY, ZPRÁVY